Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


sobota, 23. marec

14:00 – 17:00 Periférne centrá,
Dúbravica 15

Literárne disko v Dúbravici: Prechádzka s transcendentalistami

Literárna bašta v roku 2019 vyráža so svojím diskusným formátom aj do regiónu. Netradičné lokácie, festivaly, zabudnuté mestá a pútavé diskusie o literárnych a spoločenských fenoménoch.

Prvé Literárne disko mimo Banskej Bystrice sa nebude konať až tak ďaleko od metropoly stredného Slovenska. Pozývame vás do obce Dúbravica a jej priľahlej prírody, kde okrem iného funguje aj ambiciózny umelecký a aktivistický projekt PERIFÉRNE CENTRÁ.


Okrem toho, že spoznáte kultúrny rozmer obce Dúbravice, ktorý predstaví Andrej Poliak z Periférnych centier, v netradičnej prechádzkovej diskusii po okolí Dúbravice budeme hovoriť o filozofickom učení transcendentalizmu, predovšetkým však o predstaviteľoch Transcendentálneho klubu a ich tvorbe.

Ralph Waldo Emerson a Henry David Thoreau sú najznámejšími postavami tohto spolku a ich eseje (Príroda, Walden alebo život v lese) vyšli aj v slovenčine. O živote a diele týchto pánov budeme hovoriť s prekladateľmi spomínaných kníh Vladislavom Gálisom a Tomášom Hučkom. Pešiu prechádzku moderuje Rado Sloboda.

V prípade nepriaznivého počasia budeme diskutovať v budove Škôlky - Periférnych centier. Odporúčame vám dobre sa obliecť a obuť sa!

Miesto stretnutia: Škôlka, PERIFÉRNE CENTRÁ, Dúbravica 15 (aj parking)
Začiatok akcie: 14:00

Podujatie sa koná v cykle Literárne disko na cestách. Projekt Literárna bašta z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý zároveň jeho hlavným partnerom.