Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


utorok, 15. január

18:00 – 20:00 Rakúske kultúrne fórum,
Hodžovo nám. 1/A, Bratislava

Z Prešporku do Soľnohradu – Strednou Európou proti prúdu času

Srdečne pozývame na uvedenie knihy Z Prešporku do Soľnohradu – Strednou Európou proti prúdu času. Autori Dr. Robert Hofrichter zo Salzburgu a Peter Janoviček z Bratislavy približujú čitateľsky príťažlivou formou dejiny Bratislavy a oblasti bývalého Rakúsko-Uhorska na území medzi Bratislavou a Salzburgom.

Knižná prezentácia sa uskutoční formou pódiovej diskusie autorov s veľvyslancom Rakúskej republiky na Slovensku, J. E. Helfriedom Carlom, pani Magdou Vášáryovou a pánom Petrom Salnerom.


Autori Dr. Robert Hofrichter zo Salzburgu a jeho bratislavský synovec Peter Janoviček približujú čitateľsky príťažlivou formou dejiny Bratislavy a oblasti bývalého Rakúsko-Uhorska na území medzi Bratislavou a Salzburgom. Autori chcú prispieť k lepšiemu spoznaniu nášho západného suseda a zároveň zdôrazňujú nezmyselnosť nacionalizmu ako prekonanej ideológie, ktorá v minulosti strednej Európe nepriniesla nič dobré. Text bohato ilustrovanej knihy s úvodom Magdy Vášáryovej dopĺňajú rozhovory s osobnosťami regiónu strednej Európy Karlom Schwarzenbergom, Barbarou Coudenhove-Kalergi, Milanom Lasicom, Fedorom Gálom a prof. Friedrichom Gottasom.