Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


pondelok, 19. november

19:00 – 20:00 Artforum, Bratislava,
Kozia 20, Bratislava

My sme tí, na ktorých sme čakali

Už najbližší pondelok 19. novembra uvedieme knihu My sme tí, na ktorých sme čakali. Zborník príhovorov z jarných zhromaždení občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko obsahuje viac ako šesťdesiat textov, ktoré zazneli na námestiach, fotografie, text o tom, "kto to celé platil", vysvetlenie bratislavských organizátorov k zrušenému protestu aj doslovy politologičky Oľgy Gyárfášovej a sociológa Michala Vašečku.

Vo vydavateľstve Artforum sme sa spolu s organizátormi zo Za slušné Slovensko rozhodli zachytiť našu spoločnú skúsenosť a dať ju na papier. Aby sa okrem pocitu zachovali aj slová a aby nás - čierne na bielom - zaväzovali pre budúcnosť.


Pozývame vás spolu s nami privítať novovydanú knihu v Artfore na Kozej. Večer bude moderovať Michal Hvorecký, hosťami budú Zora Bútorová (Inštitút verejných otázok, sociologička), Martina Strmeňová (ZSS Banská Bystrica a spoluzakladateľka iniciatívy Nie v našom meste), Táňa Sedláková (ZSS Bratislava, editorka knihy) a Boris Meluš (design ZSS aj knihy).
Bratislavský večer je súčasťou podujatí venovaných tejto knihe po celom Slovensku. Uskutočnia sa v Prievidzi (16.11.), Banskej Bystrici (17.11.), Rožňave, Námestove, Košiciach (19.11.) a v ďalších mestách.

Viac o knihe: https://www.artforum.sk/katalog/117008/my-sme-ti-na-ktorych-sme-cakali