Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


piatok, 12. október

19:00 – 21:00 Artforum Košice,
Mlynská 4, Košice

Eva Umlauf v košickom Artfore

Filmový festival Jeden svet spoločne s vydavateľstvom Absynt vám prinášajú debatu s Evou Umlauf pri príležitosti prezentácie jej knihy Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči v piatok 12. októbra od 19:00 v kníhkupectve Artforum na Mlynskej ulici v Košiciach.

Autorka knihy Eva Umlauf sa narodila v pracovnom tábore v Novákoch. Neskôr jej rodinu spolu s ňou deportovali do Osvienčimu. Bola jednou z mála tých, čo prežili hrôzy tohto koncentračného tábora; ako dvojročnú ju spolu s mamou a ešte nenarodenou sestrou zachránila Červená armáda, ktorá tábor oslobodila 27. januára 1945. Napriek jej veľmi nízkemu veku jej nacisti stihli vytetovať na ruku číslo A-26959, ktoré jej celý život pripomína hrôzu, ktorú musela zažiť.

Eva Umlauf pracuje v súčasnosti ako pediatrička v Mníchove. V roku 2016 vydala knihu Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči, ktorá nedávno vyšla vďaka Absyntu aj v slovenskom preklade. Hovorí v nej o svojom narodení v koncentračnom tábore a o ďalšom živote za komunistického režimu. Kniha poukazuje na temné zákutia našej histórie, ale ukazuje aj silu a vôľu ženy, ktorá vôbec nemala jednoduchý život.

FB: Eva Umlauf v košickom Artfore