Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


sobota, 15. september

10:00 – 17:00 Artforum, Bratislava,
Kozia 20, Bratislava

Artforum na Dobrom trhu

Srdečne Vás pozývame na Panenskú ulicu, kde počas tradičného Dobrého trhu kníhkupectvo Artforum ponúkne aj niečo na zamyslenie. Pre deti to bude predstavenie združenia EduDrama Prázdniny na ostrove Kurekuredut, pre dospelých čítanie Ľubomíra Bukového z knihy Nesmrteľní a debata s Matúšom Vallom, Michalom Hvoreckým a Barbarou Zavarskou o tom, ako ďaleko je z Viedne do Bratislavy.

Všetky podujatia budú voľne prístupné na ulici pred kníhkupectvom Artforum.

12,00 - 12,45 EDUdrama: Prázdniny na ostrove Kurekuredut (interaktívne predstavenie pre deti od 6 do 10 rokov) Čaká nás dobrodružný príbeh s najsilnejším dievčaťom na svete - Pipi. Spolu sa dopravíme na ostrov, kde ľudožrúti jedia radšej banány a kokosové orechy a hrajú guľky s perlami. Zažijeme, aké je to bývať v jaskyni, čo sa môže stať, keď dospelí musia odísť z ostrova a doplniť zásoby šňupacieho tabaku.

14:00 - 14:45 Nesmrteľný Ľubomír Bukový číta z nového románu Chloe Benjamin. Čo sa stane ak sa štyria súrodenci dozvedia dátum svojej smrti? Má potom v ich živote miesto slobodná voľba alebo osud, život alebo smrť? Trochu vážnosti do slnečného popoludnia prinesie dramatizované čítanie televízneho a divadelného herca Ľubomíra Bukového z knihy Nesmrteľní od Chloe Benjamin.


16:00 - 16:45 Ako ďaleko je z Bratislavy do Viedne? Barbara Zavarská, Matúš Vallo a Michal Hvorecký debatujú o tom, prečo je Viedeň najlepším miestom na svete pre život a Bratislava ďaleko za ňou a pritom nás delí len niekoľko desiatok kilometrov. Ako sa Bratislava môže stať najlepším miestom pre život? Ako na súčasnosť mesta vplýva jeho história? Diskutujú Barbara Zavarská, architektka, zakladateľka Dobrého trhu a mestská aktivistka, Matúš Vallo, hudobník, architekt, iniciátor Mestských zásahov a kandidát na primátora hlavného mesta a Michal Hvorecký, kozmopolita, prekladateľ a spisovateľ.


Od 12:00 do 13:00 bude svoju knihu Plán B predávať Matúš Vallo, široký výber dobrých kníh nájdete v stánku na Panenskej ulici aj v kníhkupectve Artforum po celý čas trvania Dobrého trhu.