Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


streda, 26. september

17:00 – 18:30 Vila Dominika Skuteckého,
Horná 55, Banská Bystrica

Anasoft litera uvádza: Richard Pupala

Pozývame na autorské čítanie Richarda Pupalu z desiatky tohtoročnej ceny Anasoft litera za najlepšiu prozaickú knihu vydanú v uplynulom roku.

Kniha poviedok nášho septembrového hosťa Richarda Pupalu Čierny zošiť je o strašidelných príbehoch. V každom vzťahu a aj v tej zdanlivo najobyčajnejšej situácii sa občas objaví čosi, čo sa vymkne realite, zabehanému chodu vecí. Autor nepotrebuje spektakulárne kulisy ani efektné monštrá z cudzích galaxií, aby navodil atmosféru strachu či pocit ohrozenia. Čo sa stane, keď sa začnú zhmotňovať predstavy malého chlapca, ktorého fascinujú levy? Je nočný škriatok realitou, alebo len výplodom unavenej mysle mladej matky, ktorá nezvláda starostlivosť o svoje dieťa?


Richard Pupala (1972, Veľký Krstíš) je absolventom žurnalistiky na FiFUK a scenáristiky na VŠMU v Bratislave. V roku 2007 zvíťazil v súťaži Poviedka. Momentálne pracuje na hranej filmovej dráme Pivnica a ako dramaturg sa podieľa na filmovej adaptácii dvoch svojich poviedok zo zbierky Návštevy. V roku 2017 napísal zbierku strašidelných minipoviedok Čierny zošit, na jeseň prichádza do kín film Pivnica, ktorý bol natočený podľa jeho scenára.

Diskusiu moderuje Rado Sloboda. Vstup je voľný.

Dovidenia v stredu 26. septembra o 17.00 hod. vo Vile Dominika Skuteckého!

ANASOFT LITERA je najprestížnejšia literárna cena na Slovensku. Každoročne na jar vyhlasuje desať najlepších prozaických diel, ktoré vyšli v uplynulom roku. Vyberá ich odborná porota, ktorej zloženie sa každoročne mení. Viac info o Anasoft litera nájdete na www.anasoftlitera.sk.

Autorské čítanie Anasoft litera je súčasťou festivalu Festival / Prvý človek bol umelec 3 vo Vile D. Skuteckého, ktorý organizuje Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici. Festival prebieha od augusta do decembra 2018 a ponúka široký program v troch historických budovách galérie v centre mesta. Návštevníkov čakajú výstavy vizuálneho umenia, filmové premietania, autorské čítania, divadlo, piknik, komentované prehliadky, prednášky a tvorivé dielne.