Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


streda, 30. máj

19:00 – 20:30 Malý Berlín,
Štefánikova 4, Trnava

Klenoty svetovej literatúry

Príďte na špeciálne vydanie Knižnej revue osláviť 20. výročie edície MM Vydavateľstva SLOVART a pochváliť sa svojimi čitateľskými zážitkami. Edícia MM prináša najlepšie diela svetových autorov a autoriek literatúry 20. a 21. storočia a predstaviť ju prídu: prekladateľ Adam Bžoch (Objavenie neba, Dom pri mešite, Drevo), Juraj Heger (riaditeľ Vydavateľstva SLOVART) a Matúš Ozzy Procházka, recenzent portálu medzikhnihami.sk.

JURAJ HEGER (1962) /
Majiteľ a riaditeľ Vydavateľstva SLOVART. Vyštudoval medzinárodný obchod na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave. Po revolúcii začal vydávať knihy a jeho vydavateľstvo dnes patrí medzi najväčšie a najrešpektovanejšie vydavateľstvá na Slovensku. Juraj Heger žije v Bratislave, je ženatý a má dve deti. Momentálne je predsedom ZVKS - Zväzu vydavateľov a kníhkupcov Slovenska.

ADAM BŽOCH (1966) /
Vyštudoval germanistiku na Univerzite Karla Marxa v Lipsku, kde študoval aj nizozemský a anglický jazyk. Pracoval ako redaktor v literárnych mesačníkoch Tvorba a Slovenské pohľady, v súčasnosti pôsobí na akademickej pôde. Je autorom viacerých odborných a esejistických publikácií a popri vedeckej práci sa venuje aj prekladom z nizozemčiny a nemčiny. V edícii MM preložil napríklad tituly Drevo (J. Brouwers), Turecký med (J. Wolkers), Veľké mlčanie (E. Menkveld) alebo Objavenie neba (H. Mulisch). Je nositeľom niekoľkých domácich a zahraničných literárnych cien a aktívne prispieva k propagovaniu holandskej literatúry na Slovensku. Žije v Bratislave.