Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


piatok, 20. apríl

20:00 – 21:00 Artforum Košice,
Mlynská 4, Košice

Peter Krištúfek v košickom Artfore

Pozývame vás na prezentáciu knihy Kornel Földvári O sebe, ktorú pripravil a zostavil spisovateľ Peter Krištúfek a uvedie ju v piatok 20. apríla od 19:00 v košickom Artfore na Mlynskej ulici.

Biografiu Kornela Földváriho editorsky pripravil a zostavil spisovateľ Peter Krištúfek podľa záznamu spoločných rozhovorov, ktoré vznikli v rokoch 2007–2011. Kornel Földvári (1932–2015) v sebe skrýval viacero osobností.
Bol spisovateľ, publicista, novinár, teoretik humoru, literárny kritik, riaditeľ divadla a milovník pokleslej literatúry. Predovšetkým však ovplyvnil každého, s kým sa stretol, a inšpiroval mnohé umelecké snaženia. Knižná biografia je emotívnou, dramatickou, ale zároveň ironickou a vtipnou výpoveďou o živote človeka zasiahnutého krutosťou fašizmu, päťdesiatych rokov aj normalizácie.
Biografia Kornela Földváriho sa tak stala dramatickou, ale aj ironickou a vtipnou kronikou dejín dvadsiateho storočia na Slovensku.
Súčasťou knihy je 8 pohľadnicových karikatúr a CD-ROM s krátkym filmom Kornel v nebi a nahrávkou rozprávania K. Földváriho.