Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


piatok, 20. apríl

18:30 – 21:30 Nová Cvernovka,
Račianska 78, Bratislava

Literárny klub/[fjúžn] : Nazeeha Saeed

​Literárny klub prináša v rámci festivalu [fjúžn] diskusiu s novinárkou Nazeeha Saeeds, ktorá má viac ako 18 rokov skúseností v medzinárodnej tlači, rádiu a televízii. Nazeeha pochádza z Bahrajnu na Strednom Východe. Venuje sa predovšetkým ľudským právam a politickému spravodajstvu, angažuje sa za slobodu tlače a slova. Počas práce na reportážach z pro-demokratických protestov bola v roku 2011 zbitá a mučená vo väzbe príslušníkmi polície. V roku 2014 za svoju prácu získala Johann-Philipp-Palm-Award udeľovanú za slobodu tlače a slova.

[fjúžn]
Festival, ktorého hlavným cieľom je spájať ľudí najrozmanitejších kultúr, zvyšovať povedomie o nových menšinách na Slovensku, prezentovať život cudzincov a vytvárať citlivosť verejnosti voči témam migrácie a multikulturalizmu.
fb: https://www.facebook.com/festival.fjuzn/

ICORN
(Cities of Refuge Network) je medzinárodná nezávislá organizácia miest a regiónov, poskytujúca priestor umelcom a spisovateľom. jej cieľom je podporovať slobodu slova a prejavu, chrániť demokratické hodnoty a šíriť medzinárodnú solidaritu.

Organizátorom podujatia je OZ literarnyklub.sk, podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Ars Bratislavensis a LITA, autorská spoločnosť.