Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


sobota, 18. november

18:00 – 20. november 21:00 Divadlo Astorka Korzo 90, Stará Tržnica, V Klub, Ateliér Babylon ,
Námestie SNP, Bratislava

Stredoeurópske fórum 2017

Milí priatelia a priateľky, sedemnásty november sa stal v Bratislave sviatkom verejnej diskusie. Stredoeurópske fórum 2017 bude spolu s Vami hovoriť o tom, ako sa z dobrého človeka stane zlý. Ako sa z civilizovanej spoločnosti stane neslušná. A o tom, že je možný aj opačný proces. Z neľudskej spoločnosti môže byť znovu slušná. Na bratislavské debatovanie sa tešia Ľudmila Ulická, Anna Neistat, Adam Michnik, Avishai Margalit, Ivan Krastev, Miklós Harazsti, Philipp Ther, Tomáš Sedláček, Hamid Ismailov, Chris Keulemans. A ďalší a ďalšie.

Tento ročník sa začne sedemnásteho novembra, v piatok podvečer, v bratislavskej Starej tržnici, v sobotu popoludní bude pokračovať v Ateliéri Babylon, v nedeľu v Divadle Astorka a večer vo V-klube a skončí v pondelok večer v Astorke. Všetky tieto adresy sú úplne blízko seba a všetky na tom istom novembrovom námestí SNP.

V rámci fóra bude ešte jedna čistá radosť pre nás všetkých: v nedeľu 19.novembra večer ožije vo Véčku kabaret Jána L. Kalinu Rendez-vous v Bratislave. Pracovný názov je tiež “Kabaret starého otca”. Má už za sebou premiéru v Londýne. Predstavenie uvedie anglicko-poľsko-slovenský súbor londýnskej divadelníčky Miriam Sherwood, kalinovskej vnučky. Informácie o vstupenkách nájdete čoskoro na našom webe a pred jednotlivými panelovými diskusiami.

Na všetky debaty v Starej tržinci, Babylone aj Astorke je vstup voľný. Simultánne tlmočenie bude zabezpečené do slovenského a anglického jazyka.

Takže príďte! My sa zo všetkých hostí aj tak najviac tešíme na Vás.