Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


streda, 18. október

17:00 – 19:00 Vila Dominika Skuteckého,
Horná 55, Banská Bystrica

Anasoft litera: Ondrej Štefánik

Pozývame na autorské čítanie Ondreja Štefánika, víťaza tohtoročnej ceny Anasoft litera 2017 za najlepšiu prozaickú knihu vydanú v uplynulom roku.

Anasoft litera spoločne so Stredoslovenskou galériou a Lierárnou baštou už tradične organizujú v Banskej Bystrici počas jesene autorské čítania s finalistami literárnej ceny za domácu prózu. V stredu 18. októbra 2017 o 17.00 hod. zavíta do Vily Dominika Skuteckého tohtoročný laureát Anasoft litera 2017 – Ondrej Štefánik. Autorské čítanie z jeho víťaznej knihy Som Paula bude hudobne sprevádzať Katarína Máliková a moderátorsky Slavomír Sochor.

ONDREJ ŠTEFÁNIK (1978, Bratislava) vyštudoval kulturológiu amarketingovú komunikáciu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Už niekoľko rokov profesionálne pôsobí v reklame a je držiteľom mnohých ocenení za kreativitu. Debutoval v roku 2011 zbierkou poviedok "Pštrosí muž" o krotení Krakena, o láske, hneve, hlasoch v hlave, nevyspytateľných hračkách a o tme... O rok na to vydal román Bezprsté mesto, s ktorým bol v r. 2013 nominovaný na cenu Anasoft litera. Pod názvom Ujjatlan város (2016) nedávno vyšiel v maďarskom preklade.

Jeho román Som Paula (TATRAN, 2016) je diagnózou dnešnej doby. Rodinná dráma, neviditeľnými vláknami poprepájaná s celou spoločnosťou a samotným človekom, v ktorej nenájdeme klišé ani staromódne pózy. Iba čistý, presvedčivý, nekompromisný realizmus.