Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


sobota, 7. október

20:00 – 22:00 Záhrada - Centrum nezávislej kultúry,
Námestie SNP 16, Banská Bystrica

Dežo Ursiny: Príbeh 70 (koncert + krst Spevníka)

Na začiatku októbra si v Banskej Bystrici pripomenieme nedožité 70. narodeniny Deža Ursinyho. Počas večera zaznejú Ursinyho piesne v interpretácii skupiny Definitívum. Publikum v kultúrnom centre Záhrade bude môcť počuť piesne od obdobia The Beatman, cez tvorbu z platní, ktoré vznikali v spolupráci s básnikom Ivanom Štrpkom, až po neskoršie piesne, ktoré Dežo Ursiny písal celkom sám.

Skupina Definitívum bude hrať v zložení: Ondřej Daniš (spev, klávesy), Martin Novák (gitara), Jiří Machala (bicie), Michaela Turcerová (alt saxofón), Juraj Havlík (gitara, basová gitara, spev) a Marcel Daniš (basová gitara, spev), ktorý patril k prvým členom Dežovej skupiny Provisorium v 70. rokoch. Na Ursinyho budú spomínať aj špeciálni hostia - jeho dlhoroční kolegovia a priatelia - básnik Ivan Štrpka a zakladateľ skupiny Burčiak Pavel Daněk.

V rámci koncertu bude pokrstený aj Spevník Deža Ursinyho, ktorý predstavuje skvelú pomôcku pre hudobníkov, ale poteší aj vyznávačov poézie Ivana Štrpku a pekných kníh.

Predpredaj vstupeniek: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/12287

Organizátor: Literárna bašta

Podujatie z verejných zdrojov podporil: Fond na podporu umenia

Partneri: Artforum Banská Bystrica / Záhrada - Centrum nezávislej kultúry / Férová nadácia O2

Mediálni partneri: RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska / Rádio Devín / Radio_FM / Zoznam.sk / Hudba.sk / Nový Populár