Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete

 

Tohle není detektivka, tohle je existenciální - Galveston

Dřív než napsal scénář k True Detective, napsal Nic Pizzolatto příběh gangstera okresního formátu Roye, který se schovává před svým vlastním životem a garde mu přitom dělá mladá prostitutka, mající taky celkem slušně zasviněnou karmu. Vůbec nejde o napínavý čtení ve smyslu krimi či thriller. Je to jedna velká chandlerovsky napsaná, motelově-barová meditace o vlivu chlastu, násilí a špatných stratovních podmínek na pesimistické zacyklení života.

Zobraziť diskusiu (0)

Galveston

Galveston

Nic Pizzolatto

Mafiánsky zločinec Roy Candy má svoje dni zrátané. Nielenže mu diagnostikujú smrteľnú chorobu, ale stane sa nepohodlným pre svojho šéfa.

Kúpiť za 10,71 €

Podobný obsah

Fedor Gál 70

Správy

Fedor Gál 70

Fedor Gál je pro mě jedním z lidí, kteří symbolizují moderní svobodné Slovensko. Navíc - jsem obdivovatel jeho přímé řeči.

Dva dojímavé príbehy

Správy

Dva dojímavé príbehy

Niekedy otvorím knihu a cítim, že teraz je ten správny čas, kedy si ju musím prečítať. Nedávno som prečítal 2 knihy, ktoré majú niečo spoločné. Hlavným hrdinom týchto kníh je muž, ktorému zomrela manželka a on sa nevie s jej stratou vyrovnať. A keďže život bez milovanej ženy pre týchto mužov nemá zmysel, hľadajú spôsob, ako ho ukončiť.

Zbrane Kornela Földváriho

Správy

Zbrane Kornela Földváriho

„No nie je ten život zlomyseľné prasa, ktoré sa vyžíva v detinských schválnostiach a dobre sa zabáva na našich reakciách?“ Napísal raz Kornel Földvári svoje milovanej sestre Irene Lifkovej. Roky jej spolu so svojou ženou Naďou písal každý týždeň jeden dva listy, písal ich na stroji a posielal poštou do Trenčína.