Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete

 

Reinhard Kleist - Nick Cave: Mercy on me

Nick Cave nedávno koncertoval vo Viedni aj v Prahe a kto by aj netušil o živote tohoto hudobníka nič, ale zažil by jeho posledné koncerty, vycítil by, že tento austrálsky hudobník má za sebou turbulentný život plný bolesti, pádov, slávy aj uznania. Grafická novela nemeckého výtvarníka Reinharda Kleista nie je biografiou, ale spojením biografických faktov, vymyslených vecí a postáv z jeho pesničiek. Reinharda Kleista môžete stretnúť naživo na festivale BRaK, ktorý začína 17. mája.

Reinhard Kleist

Nick Cave: Mercy on Me

preklad: Michal Hvorecký

Monokel 2018

Zobraziť diskusiu (0)

Podobný obsah

BRaK - Bratislavský knižný festival je za dverami. Čo nám tento rok pripravil?

Správy

BRaK - Bratislavský knižný festival je za dverami. Čo nám tento rok pripravil?

Už piaty rok za sebou príde začiatkom júna do Bratislavy knižný festival, ktorého ambíciou je ukázať nám, čo zaujímavého sa deje v knižnom svete. Festival sa po prvýkrát uskutoční v Divadle Aréna a priľahlom Sade Janka Kráľa a prinesie nám možnosť spoznať desiatky hostí z celého sveta, autorov, vydavateľov, ilustrátorov, dizajnérov. Súčasťou festivalu bude aj predajná výstava kníh viac ako troch desiatok malých vydavateľstiev. V článku nájdete prehľad toho, čo všetko môžete na tomto sviatku dobrých kníh zažiť.

Guenassia: Chcel som spochybniť legendu o prekliatom umelcovi

Správy

Guenassia: Chcel som spochybniť legendu o prekliatom umelcovi

Jean-Michel Guenassia je autorom obľúbeného Klubu nenapraviteľných optimistov. Druhého júna vystupuje na literárnom festivale Brak pri príležitosti vydania slovenského prekladu jeho najnovšieho románu o osudovej láske Vincenta van Gogha a pri tej príležitosti poskytol rozhovor do novín Čo čítať?.

Mohamed Šukri: Nahý chlieb

Knižné ochutnávky

Mohamed Šukri: Nahý chlieb

Marocký spisovateľ Šukrí sa narodil v tridsiatych rokoch v Maroku a naučil sa písať až ako dvadsaťročný, no nikto pred ním ani po ňom neukázal Európanom lepšie realitu severnej Afriky - zbedačenú krajinu, v ktorej sa dá len ťažko normálne a dôstojne žiť. Pre svoju otvorenosť, popisy sexuálnych scén, vyšla kniha v Maroku až po dvadsiatich rokoch. My si ju môžeme prečítať vďaka prekladu orientalistu Marek Briešku a vydavateľstvu BRAK. Knihu odporúča Aňa Ostrihoňová