Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete

 

Kúzelné zelené miesta teda Z.A.H.R.A.D.A.

Ďalší prírastok zo série obľúbených sprievodcov svetom krásnych vecí a miest D.O.M.E.K a D.E.S.I.G.N vás tentokrát zavedie do unikátnych záhrad, parkov a umeleckých záhradných projektov po celom svete. Vďaka knihe plnej hravých ilustrácií s podtitulom Zelený atlas hravě rašících a důmyslných areálů zistíte, že záhrada môže byť aj lietajúca, podvodná, vrecková, kozmická, otrávená, skladacia či zvislá.

A že často sa aj miesta, ktoré sa môžu zdať nehostinné, dajú malým zásahom zmeniť v neobyčajne príjemné miestečká. Tak to bolo so sanfranciskou záhradou v praskline (Crack Garden) či pri projekte zeleného nadchodu (The High Line) v New Yorku.


Kniha okrem vzdialených zelených nápadov neobchádza ani susednú Českú republiku a zaoberá sa projektom oživenia Gahurovho prospektu v Zlíne od architektov zo štúdia ellement.

Náučná kniha pre deti do 10 rokov a ich rodičov určite inšpiruje k výletom. Zároveň je dobrým návodom k tomu, ako uvažovať o zeleni v urbánnom prostredí. Ďalšie generácie budú mať možno aj vďaka tejto knihe vyššie nároky na mestských architektov.

Zobraziť diskusiu (0)

Z.A.H.R.A.D.A.

Z.A.H.R.A.D.A.

Ewa Kolaczyńska, Adam Wójcicki

Ďalší prírastok zo série obľúbených sprievodcov svetom krásnych vecí a miest D.O.M.E.K a D.E.S.I.G.N vás tentokrát zavedie do unikátnych záhrad, parkov a umeleckých záhradných projektov po celom svete.

Kúpiť za 17,19 €

Podobný obsah

Velký knižní čtvrtek ‒ 18. 3. 2021

Správy

Velký knižní čtvrtek ‒ 18. 3. 2021

Rok od roku tradičnější akce českého knižního trhu ohlásila své letošní jarní datum a seznam dvanácti novinek, které se v jeden den dostanou najednou do prodeje.

Fang Fang ‒ Deník z Wu-chanu

Správy

Fang Fang ‒ Deník z Wu-chanu

U rozhovoru v Knihovně Václava Havla se nad knihou čínské autorky Fang Fang sešel Jáchym Topol s překladatelkou Zuzanou Li. Víc jak dva měsíce byla Fang Fang uzavřená v oblasti, kam WHO umisťuje počátek šíření covidu 19, spolu s dalšími 59 miliony obyvateli. A psala si deník, který publikovala na internetu.

Co izraelský profesor ví o tom, co rostlina ví

Správy

Co izraelský profesor ví o tom, co rostlina ví

Svět z perspektivy rostlin je jiný než svět člověka. Jen proto, že se nepohybují a nekomunikují stejnou řečí, nebyla dříve smyslům rostlin věnována velká pozornost. Daniel Chamovitz, izraelský badatel světového formátu v oboru studia molekulárních mechanismů života rostlin, systematicky srovnává lidské a rostlinné smysly.