Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete

 

Experimentálna grafická novela Všetky tie svety

Vydavateľstvo SLOVART prináša silný komiksový debut slovenskej autorskej dvojice Juraj Čorba a Dávid Marcin.

Knihu bude uvedená besedou vo štvrtok 30. 1. 2020 o 19:00 v bratislavskom Artfore na Kozej ulici a v utorok 25. 2. 2020 o 18:00 v Artfore v Košiciach.

Experimentálna grafická novela Všetky tie svety nám približuje svet, v ktorom nastáva kríza v dôsledku nových technológií. V súčasnej dobe je to mimoriadne aktuálna téma a hneď na začiatku vieme, že sa vydávame novým a pútavým smerom.

Autori odkrývajú príbeh dvoch špičkových expertov riešiacich nezvyčajnú bezpečnostnú hrozbu, ktorú má na svedomí antitechnologické hnutie, ktorého vodcom je tajomný Helio. Experti – On a Ona – sú zároveň aj hlavnými protagonistami a analyzujú Helia a jeho učenie, ktoré aktívne šíria jeho followeri prostredníctvom sietí, 3D hologramov a ďalších nových komunikačných kanálov. Heliove posolstvá majú na niektorých ľudí zvláštny účinok a On a Ona postupne zisťujú, že tento prípad si vyžaduje mimoriadnu opatrnosť a špeciálny prístup. Uprostred intenzívnej a únavnej práce však prídu na to, že s ich misiou nie je niečo v poriadku.

„Technológie pokračujú v tom, s čím začali už staroveké armády. Môžu slúžiť ako nástroj nastolenia poriadku, udržania kontroly a rozširovania vplyvu. Tí, čo chcú ovládnuť svet, si nové technológie musia skrotiť. Ale úspech nie je zaručený.“ Helios

Ilustrátorom knihy Všetky tie svety je Dávid Marcin, ktorý sa podieľal aj na tvorbe ďalších slovenských knižných komiksov: Zlatý zub či PÉ ER DÉ. Juraj Čorba je autorom a zároveň aj prekladateľom, pretože knihu napísal originálne v anglickom jazyku. Kniha Všetky tie svety je nielen vizuálnym zážitkom, ale aj skvelým čítaním o aktuálnej téme.Text je z materiálov Vydavateľstva Slovart.

Zobraziť diskusiu (0)

Všetky tie svety

Všetky tie svety

Juraj Čorba, Dávid Marcin

Experimentálna grafická novela Všetky tie svety slovenských autorov Juraja Čorbu a Dávida Marcina rozpráva príbeh dvoch špičkových expertov riešiacich nezvyčajnú bezpečnostnú hrozbu spojenú s nástupom nových technológií. Obaja analyzujú učenie zakladateľa antitechnologického hnutia, anonymného Helia, ktoré aktívne šíria jeho followeri prostredníctvom sietí, 3D hologramov a ďalších nových komunikačných kanálov.

Kúpiť za 19,95 €

Podobný obsah

Keď „mačku“ lapajú

Recenzie

Keď „mačku“ lapajú

Zvierací literárni hrdinovia zastupujú v detskej literatúre významné miesto. Predpokladov pre takéto postavenie majú hneď niekoľko. Vďaka personifikácii dokážu spisovatelia vymyslieť takmer identického („ľudského“) detského hrdinu s drobnými, pre zvierací druh typickými znakmi. O vytvorenie takýchto postáv sa pokúsila vo svojej ostatnej knihe Štyria mačkatieri Alexandra Pavelková. Autorka sci-fi a fantasy si pre zblíženie sa s deťmi a vyrozprávanie príhod tentokrát nezvolila fantastiku, ale takmer „obyčajný“ mačací svet.

Bez vody nie je život – autorka bestselleru Príbeh včiel má nový román s ekologickou tematikou

Knižné ochutnávky

Bez vody nie je život – autorka bestselleru Príbeh včiel má nový román s ekologickou tematikou

Maja Lunde prichádza s novou knihou Modrá, ktorá sa venujenebezpečenstvám spôsobeným nedostatkom vody. Román je druhým titulom v plánovanom „klimatickom kvartete“ a jeho strhujúci príbeh je napísaný očami otca a dcéry. Nórska spisovateľka znova sugestívne vykresľuje dystopickú budúcnosť, ktorá sa môže začať oveľa skôr, ako sa nazdávame.

Výrostek

Recenzie

Výrostek

„Koľko klasiky prečítaš, toľkokrát si človekom.“ Touto krásnou vetou sa hrdia v Slovarte a majú na to pádny dôvod. Nielenže pred časom vydali jazykovo kompletne zrevidovanú necenzurovanú verziu Majstra a Margaréty od Michaila Bulgakova. Navyše i edícia Svetová klasika nedávno prešla vítanou zmenou. Osvedčené klenoty svetovej i českej tvorby dostali nový väčší formát aj neskutočne sympatickú retro grafickú vizáž. Za zmienku stojí fakt, že edícia je dvojjazyčná, takže tu nájdete skvelé slovenské i české preklady. Toto považujem za výborný ťah, pretože jedny aj druhé majú vysokú úroveň a vzájomne sa pekne dopĺňajú. A jednak si našinec aj trocha potrénuje príbuzný jazyk, pretože tento sa nám z rôznych dôvodov akosi stále viac nepochopiteľne vzďaľuje.