Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete

 

Egon Schiele: Smrt a děvče

V rakousko-lucemburské koprodukci byl natočen životopisný film o velkém moderním malíři. Egon Schiele dnes neodmyslitelně patří do každé antalogie moderního umění 20. století, je považován za předního představitele expresionismu a společně s Gustavem Klimtem a Oskarem Kokoschkou patří mezi tři přední malíře, kteří na na počátku 20. století pozvedli Vídeň mezi nejpřednější světová centra výtvarného umění.


Zobraziť diskusiu (0)

Egon Schiele

Egon Schiele

Patrick Grainville

„Zbožňujem jeho zvolanie: „Vychutnajte červenosť“ Je to jeho zástava zmyselnej extázy a vzbúrenectva.“ Patrick Grainville je očarený Egonom Schielem, predčasne zrelým a oslňujúcim umelcom. Vášnivé pozorovanie života pri jeho žriedle poznačuje každé Schieleho dielo.

Kúpiť za 9,50 €

Podobný obsah

Fedor Gál 70

Správy

Fedor Gál 70

Fedor Gál je pro mě jedním z lidí, kteří symbolizují moderní svobodné Slovensko. Navíc - jsem obdivovatel jeho přímé řeči.

Dva dojímavé príbehy

Správy

Dva dojímavé príbehy

Niekedy otvorím knihu a cítim, že teraz je ten správny čas, kedy si ju musím prečítať. Nedávno som prečítal 2 knihy, ktoré majú niečo spoločné. Hlavným hrdinom týchto kníh je muž, ktorému zomrela manželka a on sa nevie s jej stratou vyrovnať. A keďže život bez milovanej ženy pre týchto mužov nemá zmysel, hľadajú spôsob, ako ho ukončiť.

Zbrane Kornela Földváriho

Správy

Zbrane Kornela Földváriho

„No nie je ten život zlomyseľné prasa, ktoré sa vyžíva v detinských schválnostiach a dobre sa zabáva na našich reakciách?“ Napísal raz Kornel Földvári svoje milovanej sestre Irene Lifkovej. Roky jej spolu so svojou ženou Naďou písal každý týždeň jeden dva listy, písal ich na stroji a posielal poštou do Trenčína.