Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete

 

Čo číta Samo Marec?

Tím Čo čítať? a Jablko.sk bol na Pohode 2017. Šestica zaujímavých ľudí prezradila, aká kniha ich (v poslednom čase) ovplyvnila a čo čítali ako deti. Ako prvý prinášame knižný tip Sama Marca.

Najčítanejší slovenský bloger Samo Marec tiež číta. Iných. V poslednom čase ho zaujala najmä kniha Michaila Zygara Všetci mocní Kremľa (Absynt 2016): "Je to veľmi komplexná a veľmi zaujímavá kniha. Mapuje cestu Vladimíra Putina k moci za posledných pätnásť rokov. Trošku sa zaoberá aj tým, aký je to človek, a kto sú ľudia v jeho pozadí."

Ako chlapec prepadol Krstnému otcovi od Maria Puza. A hoci, ako sám dodáva, to nie je vysoká literatúra, román mu otvoril cestu k ďalším knihám.

Keď bol malý, čítaval dlho do noci ilustrované staré grécke báje a povesti. A akú mal na nočné čítanie taktiku? Dozviete vo videu z trenčianskeho letiska.
Video vzniklo v spolupráci s jablko.sk. Jablko vzniklo preto, lebo jeho zakladatelia chceli ukázať, že sa deje veľa dobrého a pekného. Viac z ich pohľadu na svet môžete zachytiť TU.

Zobraziť diskusiu (0)

Všetci mocní Kremľa

Všetci mocní Kremľa

Michal Zygar

Aká veľká je moc, ktorá sa ukrýva v rukách Vladimira Putina? A ako ďaleko sú tie ruky schopné dosiahnuť? Otázok je v Rusku priveľa a ani kniha Michaila Zygara neponúka univerzálne odpovede. Istotne však môže pomôcť pri orientácii v spletitých labyrintoch politiky súčasného Ruska.

Kúpiť za 13,29 €

Staré řecké báje a pověsti

Staré řecké báje a pověsti

Eduard Petiška

Najznámejšia kniha Eduarda Petišky s legendárnymi a mimoriadne vydarenými ilustráciami Zdeňka Sklenářa. Nejedná sa len o prerozprávanie antických mýtov, ale o komplexné svedectvo o ľudskom živote a charaktere, zrozumiteľnom v každej dobe a vo všetkých jazykoch, do ktorých kniha bola preložená.

Kúpiť za 14,22 €

Podobný obsah

Bea Uusma: Expedícia Môj ľúbostný príbeh

Knižné ochutnávky

Bea Uusma: Expedícia Môj ľúbostný príbeh

"Všetko v tejto knihe je pravda. Všetko sa naozaj stalo. Okrem strán 271 a 272, " píše v úvode svoj knihy spisovateľka, ktorá sa do príbehu troch mladých Švédov doslova zamilovala, prekopala archívy, pospájala všetky dostupné informácie a zrekonštruovala ich naivný a zároveň hrdinský pokus doletieť na severný pól teplovzdušným balónom. Krásna, fotografiami a archívnymi materiálmi opatrená kniha vychádza v polovici júna v edícii 100% v Absynte a aj z tejto krátkej úvodnej ukážky vidieť, že nebude ťažké prepracovať sa až k stranám 271 a 272.

Vidíme sa na Pohode?

Správy

Vidíme sa na Pohode?

Festival Pohoda je náš letný liebling. Mali sme to šťastie, že sme mohli zblízka pozorovať, ako sa z malého zablateného festivalu za dvadsať rokov stal jeden z najlepších európskych festivalov so silným medzinárodným line-upom na jednej strane a s drobnými radosťami a pozornosťami voči návštevníkom aj účinkujúcim na strane druhej. Aj tento rok okrem hudby ponúka aj divadlo, debaty, premietania, detský program a veľa literatúry. A čo z literárneho programu odporúča redakcia medziknihami?

Noviny Čo čítať? Už aj online.

Správy

Noviny Čo čítať? Už aj online.

Určite ste už niekoľkokrát listovali novinami Čo čítať?. Stoja za nimi tí istí ľudia, ktorí vymysleli aj magazín medziknihami.sk - ja, Jakub Kratochvíl, Tomáš Weiss, Mária Miklušičáková a zopár ďalších pomocníkov. Teraz sa nám podarilo sprístupniť obsah papierových novín aj na webe - nájdete ich na www.cocitat.sk.