Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete

 

Čo bude ďalej?

Edičný plán vydavateľstva Artforum na prvú polovicu roka 2017 obsahuje niekoľko dotlačí, jedno nové vydanie známej knihy, jedno dlhoočakávané pokračovanie a zopár nových zaujímavých románov.

Je už január a aj my sme sa naplno vrhli do nového roka. Rok 2017 prinesie v našom vydavateľstve opäť viacero zaujímavých kníh. Tie, ktoré vyjdú v prvom polroku sa vám pokúsim pár vetami predstaviť.

Po skvelom štarte v znamení Neviditeľných miest, nás najbližšie ovanie severný islandský vietor dotlačí Stefánssonových kníh, ktoré budú prípravou na to, že pred začiatkom leta príde druhý diel rodovej ságy, ktorá sa začala v knihe Ryby nemajú nohy.

Chystáme tiež poviedky Etgara Kereta, ktoré on sám povyberal pre Artforum. Silvia Singer už pracuje na preklade, zbierka bude obsahovať asi 50 poviedok z rôznych raných zbierok autora. A chystáme tiež dotlač vypredanej zbierky Zrazu klopektosi na dvere a ešte jedno veľké letné prekvapenie...

Izraelských autorov v našom vydavateľstve konečne zastúpi aj žena. Ayelet Gundar Gošen je mladá izraelská autorka, ktorá zatiaľ napísala dva romány. Ten druhý má v anglickom preklade názov Waking Lions a otvára veľmi zaujímavé a aktuálne témy migrácie, inakosti ale aj korupcie a svedomia. Román, ktorý kladie mnoho dôležitých otázok, no prináša tiež napínavý príbeh z hebrejčiny prekladá Peter Ambros.

Už vo februári pripláva do Artfora nové vydanie románu Moniky Kompaníkovej Piata loď. Film, ktorý podľa tejto knihy natočila Iveta Grófová bude mať svetovú premiéru na festivale Berlinale. Kniha bude s filmom prepojená nielen graficky - vizuálom, ale aj prostredníctvom špeciálneho bonusu. O čo presne pôjde sa dozviete v priebehu najbližších dní.

Tak trochu preklad a tak trochu slovenská pôvodná tvorba je aj nový román Alexandry Salmely s názvom Antihrdina. Dej sa (čiastočne) odohráva v krajine socialistickej ekodiktatúry. Hlavný hrdina je Anti, sirota, ktorému bolo, podobne ako ďalším dvom stovkám detí, ktorých rodičia padli v boji za myšlienky vlasti, pridelené priezvisko Hrdina. Absurdita, humor, sarkazmus nechýbajú v takmer reportážnych popisoch vyfabulovaných príbehov. Vo Fínsku román vyšiel v minulom roku a stretol sa so značným ohlasom.

My sa už tešíme, na každú knihu zvlášť a na každú inak. Môžte sa aj vy s nami. Postupne bude pribúdať viac a viac informácií, ukážok, obrázkov. Nájdete ich tu alebo na stránke vydavateľstva Artforum.

Zobraziť diskusiu (0)

Podobný obsah

Ediční plán Paseky - 1. pololetí 2020

Správy

Ediční plán Paseky - 1. pololetí 2020

Mohou ještě knížky změnit svět? V Pasece věří, že mohou. A tak vydávají dál a dál. Od Baletek Miřenky Čechové, přes Donbas Tomáše Forró, až třeba k Dějinám české detektivky. A další beletrii a non-fiction a komiksy a sci-fi......

Inaque - edičný plán jar 2020

Správy

Inaque - edičný plán jar 2020

Vydavateľstvo Inaque vzniklo v roku 2012 s cieľom prinášať v slovenskom preklade súčasnú svetovú literatúru a esejistiku. Edičný plán sa postupne vyprofiloval do štyroch základných edícií a do stálej spolupráce s desiatkou prekladateliek a prekladateľov z angličtiny, nemčiny, francúzštiny, taliančiny, španielčiny či ruštiny. Každý rok tak spoločne vytvárame edičný plán s dvadsiatkou nových alebo starších, ale neprávom prehliadaných titulov.

Ediční plán Argo: říjen 2019 -  březen 2020

Správy

Ediční plán Argo: říjen 2019 - březen 2020

Edičák Arga patří tradičně z pohledu dobrých knih k těm nejnabitějším. K výročí padesíti let od úmrtí se třeba kompletuje Kerouac. Nebo vychází nový Harris, autor Mlčení jehňátek. Nebo přednášky Flannery Ó Connorové, taky Stachův doplňek ke kafkovské trilogii, a Umberto Eco o televizi, a další Loise Lowryová čili pokračování Dárce nebo vydání sci-fi klasiky Roberta Heinleina Hvězdná pěchota. A další a další.....